Przedłużanie włosów – metoda keratynowa

Obecnie na rynku jest wiele dostępnych metod przedłużania włosów, które dzielimy w zależności od czasu, przez jaki mamy zamiar owe przedłużenia nosić, tego oraz czy jest to metoda na ciepło, czy zimno. Jeśli nie zadowalają nas treski i różnego rodzaju toppery czy dopinki, sięgamy po trwalsze metody, jak metoda keratynowa.

Metoda ta pozwala na noszenie włosów przez okres od 2 do 4 miesięcy, co tak naprawdę uzależnione jest od tempa wzrostu naszych własnych włosów oraz odpowiedniej ich pielęgnacji.

O co chodzi z tą keratyną?

W skrócie metoda keratynowa polega na połączeniu pasma swoich włosów z nowymi pasemkami za pomocą rozgrzanej zgrzewarką keratyny. Stylista przedłużający włosy ma możliwość wyboru, czy będzie korzystał z gotowych pasm przygotowanych pod metodę keratynową, czy też przygotuje pasemka samodzielnie. Bez względu na rodzaj wybranych pasm potrzebujemy tego samego zestawu narzędzi pomocniczych: grzebienia ze szpikulcem, osłonki do wydzielania pasemek, klipsów fryzjerskich, keratyny transparentnej lub dobranej pod kolor pasemek, zgrzewarki i oczywiście dobrej jakości włosów. Bardzo ważne jest, by przed zabiegiem koniecznie umyć włosy szamponem oczyszczającym, co zapobiegnie zsuwaniu się pasemek.

Pasemka z gotowymi keratynowymi zakończeniami różnią się od siebie gramaturą oraz kształtem, w jakim keratyna jest uformowana. Łuski, prostokąty, kwadraty – opcji jest wiele. W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się jak najmniejsze pasemka, dzięki czemu łączenia włosów są praktycznie niewidoczne, a efekty końcowe są naprawdę spektakularne.

Samodzielne wykonanie pasemek polega na rozgrzaniu keratyny za pomocą zgrzewarki, a następnie uformowaniu jej do pożądanej wielkości i kształtu na odseparowanym paśmie włosów. Czy wybierzemy gotowe pasma, czy przygotujemy je sami, mamy wpływ na wielkość i kształt keratynowych łączeń. Przykładowo, gdy pasemka są za duże, zawsze można podzielić je na mniejsze.

Ile włosów założyć przy pierwszym zabiegu przedłużania i jak duże powinny być pasemka?

Aby zbytnio nie obciążyć żywych cebulek włosów, zalecana gramatura przy pierwszym zabiegu przedłużenia to nie więcej niż 120–130 g na całe włosy. Waga jednego pasemka waha się między 0,3 g do około 1g. Dobór gramatury pasemek uzależniony jest od struktury, długości i stanu włosów klientki. Cieńsze włosy = mniejsze pasemka. Należy też pamiętać, że długość włosów przekłada się na ilość pasemek. Mniejsze pasemka = więcej pasemek. Natomiast w przypadku zagęszczania średniej długości włosów na całą fryzurę powinno wystarczyć około 70 g.

Co należy zrobić, gdy włosy odrosną?

Gdy odrost jest już za długi, musimy zdecydować, czy ściągamy włosy całkowicie, czy chcemy je ponownie założyć. Przypominamy, że przy dobrej pielęgnacji włosów przedłużonych będzie można z nich korzystać nawet do 36 miesięcy, ściągając i zakładając je na nowo. Do ściągnięcia włosów umocowanych na keratynie w większości przypadków wystarczają cążki do kruszenia keratyny. W przypadku gdy keratyna nie chce zejść, używa się specjalnego preparatu w kroplach lub sprayu. Jeśli chcemy założyć włosy ponownie, musimy liczyć się z faktem, iż pasemka podczas ich „odświeżania” zostaną skrócone o długość zgrzewu.

Podsumowując – metoda keratynowa zyskuje na popularności dzięki naturalnemu efektowi długich i lśniących włosów.

Po najwyższej jakości włosy słowiańskie i włosy premium oraz wszystkie niezbędne produkty do przedłużania włosów zapraszamy na stronę www.hairme.pl

Na podstawie materiałów HairMe

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Scroll to Top