1. Międzynarodowy Dzień Fryzjerstwa Naturalnego

01_culumnaturaFajerwerki zmysłów
To, czego doświadczyło 9 października w wiedeńskim centrum konferencyjnym pałacu Schönbrunn prawie 300 zgromadzonych gości, to prawdziwa uczta zmysłów i uczuć. To spotkanie i jubileusz 20-lat firmy CulumNATURA stały się impulsem do prawdziwego przesłania – świętowania prężnej grupy fryzjerów naturalnych i rozpoczęcia nowej ery we fryzjerstwie. Wykłady, pokazy i relacje samych fryzjerów nie pozostawiały wątpliwości – fryzjerstwo naturalne jest w pełnym rozkwicie, a przyszłość branży zdecydowanie jest zielona!

Willi Luger, założyciel CulumNATURA i jednocześnie prekursor fryzjerstwa naturalnego swoje cele przedstawił na sympozjum jasno – poprawienie wizerunku branży, kompetencja fryzjerów i dbałość o zdrowie swoje i klienta oraz wrażliwość na problematykę ochrony środowiska. Luger swoją karierę konwencjonalnego fryzjera postawił przed dwudziestu laty na głowie, odmawiając stosowania w pracy kosmetyków zawierających chemiczne składniki. Fakt, że nie udało mu się znaleźć na rynku 100% naturalnych produktów nie zatrzymał jego wizji – zaczął sam je produkować i szkolić swoich naśladowców – fryzjerów naturalnych. Na początku traktowany jako ekscentryk, teraz jest mentorem dla nowych, świadomych swego zdrowia i natury pokoleń. O tym, jak długa była to droga opowiada zaprezentowana podczas sympozjum książka „Zmywanie głowy” autorstwa Helmutha Santlera.

Młodość wybiera naturalnie
Podczas sympozjum można było też poznać opinie i doświadczenia najmłodszych przedstawicieli fryzjerstwa naturalnego. – Cieszę się, że w mojej szkole dano mi możliwość poznania pracy z produktami naturalnymi. Zdrowie klientów i moje jest dla mnie priorytetem, decyzja była wiec oczywista.– wyjaśnia Lydia Streicher, która niedawno świętowała otwarcie własnego salonu. Jak pracuje się z kosmetykami naturalnymi pokazało pięć adeptek fryzjerstwa z wiedeńskiej szkoły zawodowej – pokaz fantazyjnych stylizacji wzbudził nieskrywany zachwyt.

Motywacja do działania: dla siebie i środowiska
Bardzo emocjonującym momentem były wystąpienia fryzjerek, które zapadły na choroby zawodowe. Fryzjerstwo naturalne stało się dla nich nową szansą na powrót do pracy. Gospodarze postanowili wyróżnić jedną z historii fundując jej autorce Monice Dittrich bezpłatne szkolenie.

W trakcie sympozjum po raz pierwszy rozdano również Nagrodę CulumNATURA za wyjątkowe działania w zakresie ochrony środowiska. Beatrice Raas z Mals okazała się szczęśliwą zwyciężczynią. To właśnie między innymi dzięki jej zaangażowaniu Mals należy do pierwszej wolnej od pestycydów gminy w Europie.  – Chcemy przez to wyróżnienie skierować również uwagę na potrzebę ochrony środowiska także w branży fryzjerskiej. – podkreśla dyrektor zarządzająca CulumNATURA, Katarzyna Kronsteiner.

Pełna relacja z sympozjum, szczegółowy program i galeria zdjęć, dostępna jest na: http://www.culumnatura-naturkosmetik.com/pl

Na podstawie materiałów CulumNatura

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Scroll to Top